POODLE CLIPPING FOR SHOW AND PET

SEMINÁŘ VÝSTAVNÍ A KOMERČNÍ STŘIH PUDLA

Lektorka: Romana Kania

Náplň semináře:
- seznámení s typem srsti a plemene pudl
- výstavní a "domácí" úprava pudla
- výklad techniky stříhání
- srst pudla obecně
- stříhání pod vedením p. Kanii

Konání: 21.března 2015


I když se nakonec na praktickou část samotné stříhání pod lektorkou Romanou z časových důvodů nedostalo, musím říci, že možnost vidět takto naživo její techniku střihu - preciznost, čistota střihu - byla naprosto úchvatná. Během celodenního maratonu jsme měli možnost seznámi se s 3 praktickými střihy na běžně osrstěném pudlovi, nejednalo se o žádné excelentně osrstěné šampiony, ale zvířata se kterými se většina z nás potýká. Tedy nedostatek srsti na místech kde by jí bylo zapotřebí více. A jelikož sledovat jak si s tímto problém poradí profesionál je velmi praktické, můžu za sebe říci, že takovéto proměry a vykouzlení téměř nemožného bylo fascinující.
Komentování během celého stříhání proč a jak, kde je co ponecháno aby dorostlo, kde se radší zkrátilo ale v případě např. delší srsti by se postupovalo jinak bylo velmi přínosné.
První část bylo stříhání trpasličího aprikota ve výstavním "baby" střihu. Přestože se pejsek před týdnem účasnil výstavy a byl tedy vlastně osříhán, tak po úpravě Romany zde stál úplně jiný pes a moc mu to slušelo. :-)
Jako druhý přišel na řadu černý královský pudl, který byl holený a přestříhávaný z "baby" střihu do střihu kontinentálního. Bylo to jako sledovat líhnutí se motýla z kukly, nebo přeměnu ošklivého káčátka na krásnou černou labuť. Na začátku tady byl černý klučík a na konci prostě PAN PES.
Jako poslední přišla na řadu červená královská mladá fenka, která v důsledku problémů se srstí měla velmi krátkou a řídkou srst v náznaku do "baby" střihu. Po konzultaci byl na této fence demonstrován krátký "pet" střih. Záměrně nepíšu moderní střih, protože i pro tento typ střihu nebylo dostatečné osrstění. Ale zde člověk mohl názorně vidět, že pro šikovného a svědomitého střihače není překážkou ani nedostatek srsti a je schopen vykouzlit téměř z ničeho opravdu krásně upravené zvíře.
Celý den byl velmi náročný, organizace úžasná a Romana trplělivě odpovídala na naše všechny dotazy a ukazovala co kdo chtěl vidět. I spoustu nových informací ohledně holení a způsobu vyholování určitých partií na pudlovi byla velmi zajímavá a poučná.
Doufám že se budu moci účastnit dalšího kurzu opět s Romanou a zkusit si i pod jejím vedením ostříhat psa. Za mě můžu jen a jen doporučit.