PUDL STŘEDNÍ APRIKOT :: MINIATURE POODLE APRICOT


více informací zde BŘEZOST :: POROD :: 3.DEN :: 1.TÝDEN :: 2.TÝDEN :: 3.TÝDEN :: 4.TÝDEN :: 5.TÝDEN :: 6.TÝDEN :: 7.TÝDEN :: 8.TÝDEN :: NOVÝ DOMOV :



3. den života štěňátek a raná neurologická stimulace
Sisi se vzorně stará o své potomky a věnuje se jim na maximum. Štěňátka velmi dobře prospívají a při každém vážení přibývají na váze. A dnes začíná i proces rané neurologické stimulace.



V mnoha programech chovu zvířat je veškerý proces výběru založený na víře, že výkon je dědičný. Studie (výkonu dostihových koní) však ukázaly, že výkon je dědičný jen z 35%, ze zbývajících 65% odpovídají jiné vlivy (trénink, vedeni, výživa).
Neurologická stimulace má optimální výsledky, začíná-li se s ní třetí den po narození štěněte a končí 16. den. Tento interval je obdobím rychlého neurologického růstu a rozvoje, a proto je pro jednotlivce velmi důležitý. Cvičení vyžadují, aby každé štěně prodělalo všech pět cviků v pravidelném sledu za sebou.
Manipulace s každým štěnětem jednou denně obsahuje následující cvičení: dotyková stimulace (mezi prsty), hlava držená vztyčená, hlava směrovaná dolů, pozice vleže naznak, tepelná stimulace.
Tato cvičení aktivizují neurologický systém dříve, než je běžné. Výsedkem je nárůst výkonnosti a odolnosti neurologického systému, které později vedou k vyšší výkonnosti zvířete.
Američtí kynologové našli u psů, kteří byli vystaveni této neurologické stimulaci, pět zlepšení:
1. Zlepšení kardiovaskulárního výkonu (tep srdce)
2. Silnější srdeční ozvy
3. Lepší činnost nadledvinek
4. Větší tolerance ke stresu
5. Větší odolnost vůči nemocím.
Testy ukázaly, že stimulovaná štěňata jsou mnohem aktivnější, mnohem více se věnují zkoumání svého okolního prostředí. Druhotným efektem je také zlepšení výkonnosti.


Bastet Paganiniho symfonie (zamluvená)


Bélos Paganiniho symfonie (zamluvený)


Busiris Paganiniho symfonie (zamluvený)



© fefi.wz.cz 2010