PUDL STŘEDNÍ APRIKOT :: MINIATURE POODLE APRICOT


více informací zde BŘEZOST :: POROD :: 3.DEN :: 1.TÝDEN :: 2.TÝDEN :: 3.TÝDEN :: 4.TÝDEN :: 5.TÝDEN :: 6.TÝDEN :: 7.TÝDEN :: 8.TÝDEN :: NOVÝ DOMOV :7. týden života štěňátek - Volhardův test pro štěňata
Existují vlastnosti typické pro určité plemeno, ale ne všechna štěňátka se chovají podle vzorce. Některá z nich mohou být submisivní, některá zase příliš dominantní. Podle těchto testů je možné si štěňátka otestovat. S jejich pomocí si můžete vytvořit obraz osobnosti štěněte. Musíme mít ale na paměti, že tyto testy nejsou 100% směrodatné, mají pouze určitou vypovídací hodnotu. Lze z nich ale vyvodit jakési měřítko při posuzování povahy štěněte.
Ideální termín pro testování štěňat je 7. týden, pokud možno přesně 49. den. V 6.týdnu a dříve není ještě nervová soustava celkově vyvinutá. Pokud je zkouška mezi 8.-10. týdnem, údaje mohou být zkreslené z důvodu, že štěně prochází přirozeným vývojovým stadiem strachu.

- štěňata se testují jednotlivě, bez přítomnosti sourozenců, v prostoru, který je nerozptyluje a neodvádí pozornost
- štěňata mají být testována před krmením, v době kdy jsou živá a hravá, ne v den očkování či odčervení
- je nutné zachovávat jednotný postup při testování všech štěňat ve vrhu
- je vhodné střídat mírně stresující prvky s fázemi neutrálními
- nejvhodnější je, aby štěňata nebyla testována chovatelem či osobou pro štěňata známou

1. Sociální náklonnost
2. Následování člověka
3. Omezování svobody
4. Společenská dominance
5. Dominance při přenášení
6. Aportovnání
7. Citlivost na dotyk
8. Citlivost na zvuk
9. Citlivost na pohyb
10. Vyrovnanost


Výsledky:
Bastet a Busiris: extrémně dominantní, průbojní a budou se chtít vždy uplatnit. Umí být agresivní a dají se lehko vyprovokovat ke kousání. Jejich dominantní povaha se bude bránit lidskému vedení. Nejsou vhodní do rukou začátečníků a lidí slabé, nedůsledné povahy. Štěňata mají předpoklady se stát dobrými pracovními psy. Hodí se do rodiny s dospělými jedinci, kteří už mají zkušenosti se psy.
Bélos: přátelský a připravený pracovat. Ochotně přijímá výcvik a drezuru za různých situací. Je velmi přizpůsobivý a dobře zvládá nástrahy životního prostředí, za předpokladu, že se s ním jedná korektně. Není celkem vhodné do rodin s malými dětmi a rodin starších nebo málo aktivních lidí.

A protože jsme už opravdu velmi hyperaktivní a všude je nás plno, tak pro vás máme mix fotek z našeho každodenního venkovního řádění.


Protože byl dneska krásný den, vypravili jsme se s s rodiči a kamarády na naši první procházku do lesa. A moc se nám tam líbilo.

© fefi.wz.cz 2010