PUDL STŘEDNÍ A TRPASLIČÍ FAWN :: ŠPANĚLSKÝ GALGO

všechny novinky roku 2020 :: 2019 :: 2018 :: 2017 :: 2016 :: 2015 :: 2014 :: 2013 :: 201218.12.2015 Adventní klubová výstava VDP Halle - Barbarella Gold Bryvilsár (otec Paganini Aureus Ytaner): výborná 1, JCAC, JBOB, Nejlepší mladá fena16.12.2015
Jubilejní klubová výstava KCHP Praha 22.11.2015 - Viviana Corona Borealis (otec Paganini Aureus Ytaner): velmi nadějná 1, ČDŠ
National Dog Show IX Group in Radom 29.11.2015 - Astarte Paganiniho symfonie (otec Paganini Aureus Ytaner): výborná 1, CWC, Nejlepší fena, BOB

Spící Ares15.12.2015 Listopad byl pro celý náš tým velmi speciální měsíc.
Dne 18.11. slavil své 9-té narozeniny můj nejlepší a úžasný zakladatel mého chovu - Paganini Aureus Ytaner. A protože toto datum je asi magické, rozhodla se světlo světa spatřit i Anička Valčík a naplnit naše srdce tak nezměrnou láskou a štěstím. Je to úžasný zázrak. Věřím že takto symbolické datum předurčí její životní dráhu tak, aby její cesta byla naplněna štěstím a splněním každého jejího snu.

První sníh nás provázel celý výstavní víkend v Ženevě a černá perla Niki s mladou hvězdou Bessy věnovaly svůj šarm a um v kruhu Aničce. Aničko, tyto první výstavy po tvém narození jsem s holkama věnovala jen tobě. Ať ti přinese štěstí.

21.-22.11. Duo CACIB Geneva
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - 2x CAC, 2x CACIB, 2X BOB
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB
10.12.2015 Ocenit svou vlast a kulturu dokáže člověk, když se potká s jinou a má možnost porovnat.
Na podzim opět přicestovala návštěva až z dalekého Japonska a letos byla hostem i pudlí "lvice" Noko. Během zruba týdenního pobytu se pejskové dostatečně vyřádili při procházkách v lese, návštívili jsme i památník na Vítkově, výstavu psů v Praze nebo malebné procházky parkem vedle Břevnovského kláštěra.
Více fotek najdete v Galerii.8.12.2015 Mezinárodní výstava Poznan - Polsko
Na této výstavě startovala pouze naše mladá hvězda Bessy. Jelikož bohužel během cesty nastaly komplikace kvůli uzavřené cestě blízko přechodu Česko-Polsko, musely jsme se vracet zpátky a cestovat přes Německo. Díky této komplikaci bohužel došlo k velkému časovému zdržení a dojely jsme o více jak hodinu později než náš plánovaný dojezd. Tentokrát ovšem rozpis posuzovaných plemen stál při nás a Bessy startovala jako jedna z posledních, tedy až odpoledne kolem 14hod. Naše princezna se nedala zahanbit a běhala velmi krásně. Po oba dny získala stejný výsledek a jsme na ni pyšní:
2x CWC, 2x CACIB, 2x BOB, Cruft kvalifikace3.12.2015 Mezinárodní výstava psů Praha - Letňany
Elizabeth Ginny Teschiro
31.10. - výborná, BOV, BOB
01.11. - výborná, BOV


Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti
31.10. - výborná 1, CAC
01.11. - výborná 1, CAC


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie
31.10. - výborná 1, CAC
01.11. - výborná 1, CAC, R.CACIB27.11.2015 Vanessa Corona Borealis roste jen a jen do krásy24.11.2015 Sestry Sofie a Bessy jako modelky na focení.16.11.2015 Sisi má oficiálně uznaný titul - C.I.B. (Interšampionka)
Zisk titulů CACIB na výstavách v Ruma, 2x St. Gallen, Budapešť, Litoměřice, Nevers, České Budějovice, Praha, Legnica/Glogow a Dijon15.11.2015 Barbarella Gold Bryvilsár zvládla během jednoho dne s výborným výsledkem neoficiální závody poslušnosti a klubovou výstavu.
neoficiální závody poslušnost - O Počernickou kost - třída štěňata - 1.místo
klubová výstava KPaCHP Svornost - velmi nadějná 1, DKCH11.11.2015 Klubová výstava Svornost
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, KCH, Nejlepší střední fena, 3.Nejlepší fena výstavy10.11.2015 Happy Peaches von der Zuckerschnute (otec: Paganini Aureus Ytaner) se dne 17.10.2015 stala podruhé maminkou: 5 chlapečků a 3 holčičky9.11.2015 Klubová výstava Kněževes
Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - výborná 1, ČKCH ml., CAJC, Mladá klubová vítězka, BOJ => NOVÁ MLADÁ ČESKÁ ŠAMPIONKA
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, ČKCH, CAC, Klubová vítězka, BOS3.11.2015 Mezinárodní výstava České Budějovice
Velmi významný den a nádherná hodnocení a krásné výsledky našich pejsků. Celý náš výstavní tým se sešel v plném počtu a jeden z mála dní kdy jsem měla kolem sebe ty kteří pro mě znamenají nejvíce. Děkuju jim.

Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS


Elizabeth Ginny Teschiro - výborná 1, BOV


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, CAC, R.CACIB26.10.2015 Klubová výstava KCHP České Budějovice
Na této výstavě se sešlo několik potomků našeho Ninouška a zároveň jsme zde předvedli i většinu z našeho show teamu. Za velmi krásné výsledky děkujeme rozhodčí z Německa - Carmen Fischer.

Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, ČVŠ, 2. Nejlepší veterán pes, Nejlepší plemeník (potomci: Rubens P.P. Aureus Ytaner, Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie, Boogie Gold Bryvilsár)


Rubens P.P. Aureus Ytaner - výborný 1, ČČŠ, Nejlepší čestný pesBoogie Gold Bryvilsár - velmi nadějný 1, ČDŠ


Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, ČKŠ, Nejlepší černá fena - předvedení: Jan Valčík


Elizabeth Ginny Teschiro - výborná 1, ČVŠ - majitel: Valčíková Terezie


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, ČKŠ


Viviana Corona Borealis - velmi nadějná 1, ČDŠ, 2. Nejlepší dorost fena

21.10.2015 Pudlí procházky v lese kolem Berouna18.10.2015 Ares na výletě na Hrubou skálu a se svou mladou paničkou na cvičáku.15.10.2015 Pudlmanie Švýcarsko
Naše začínající hvězdy se díky Terezce a Honzovi Valčíkovím zúčastnily velmi speciální výstavy - Pudlmanie švýcarského pudl klubu. Niki s Honzou získali svůj další titul a moc jim to slušelo. Ovšem úžasný posudek a hrdost chovatelky a spolumajitelky jsem cítila díky Terezce a Bessy. Ony dvě mi přinesly jeden z krásných dnů - umístění mezi těmi nejlepšími - 6. místo Best in Show. Děkuju7.10.2015 Barbarella Gold Bryvilsár (otec: Paganini Aureus Ytaner)
Klubová výstava VDP - velmi nadějná 1, JS-CAC, VDP Jüngsten Sieger6.10.2015 Bessy během svého zahraničního pobytu ve Švýcarsku.
Bessy strávila téměř měsíc na zahraničním pobytu ve Švýcarsku a Francii. Dohled nad ní převzala její babička Moonlight Shadow of Regenfield "Lilu". Běhání po Alpských horách se jí moc a moc líbilo a cestování po blízkém i dalekém okolí. Mohla jsem jen na dálku myslet a držet palečky na výstavách a za ty úžasné výsledky můžu jen a jen poděkovat Terezce a Honzovi Valčíkovím. Díky jejich péči a lásce mohla naše dračice prožít takovou úžasnou dovolenou. Děkuji.28.9.2015 Protože někdy nejde být na dvou místech zároveň, ve stejný den kdy jsem předváděla Paganiniho potomky na národní výstavě v Brně, startovala druhá část našeho Show teamu na mezinárodní výstavě ve Francii s hvězdou Bessy a černou perlou Niki.
Bessy ve věku 15 měsíců startovala podruhé na mezinárodní výstavě v dospělé kategorii (mezitřída) a vedená Terezkou Valčíkovou získala svého druhého CACIBa ze druhé země. Na této výstavě měl svoji přemiéru v předvádění i Honza Valčík a s Niki obdrželi též titul CACIB. Všem z týmu moc gratuluji a děkuji za tyto úžasné výsledky.
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, CACS, CACIB (titul BOB se zde zadával pouze jeden dohromady ve všech barvách, obdržel ho krásný mladý černý pes)
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CACS, CACIB, BOS26.9.2015 Boogie Gold Bryvilsár měl svoji premiéru na národní výstavě v Brně.
Měla jsem tu čest ho předvést na výstavě a obdrželi jsme krásný výsledek - velmi nadějný 1.25.9.2015 Aglaia Sofia Paganiniho symfonie rozdávala radost v FN Motol - tentokrát dětem.24.9.2015 Happy Peaches von der Zuckerschnute (otec: Paganini Aureus Ytaner) je nastávající maminka. Blahopřejeme.22.9.2015 Velmi krásná zpráva z Polska, Astarte Paganiniho symfonie je oficiálně canisterapeutický pes a díky své úžasné povaze s paničkou rozdávají spoustě dalším lidem radost a naději. Jsem na ně velmi pyšná.21.9.2015 Klubová výstava KPaCHP Konopiště
Jedna z posledních venkovních výstav, tentokrát v podzámčí Konopiště. Ovšem předpověď počasí tentokrát dostála svému slovu a čekal nás dlouhý chladný větrný den s občasným deštěm. Pejskům se ovšem počasí velmi líbilo, žádné vedro. Paní rozhodčí z Dánska se můj tým velmi líbil a obdrželi velmi krásné posudky a ohodnocení:
Barbarella Gold Bryvilár - velmi nadějná 1, DKCH, 4. Nejlepší dorost fena
Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - výborná 1, JKCH, CAJC
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, KCH, CAC, 3. Nejlepší fawn výstavy, 2. Nejlepší střední fena
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, KCH, CAC, 3. Nejlepší střední fena
Elizabeth Ginny Teschiro - výborná 1, MKCH, 3. Nejlepší čestná fena => NOVÁ ČESTNÁ ŠAMPIONKA KPaCHP

Barbarella Gold Bryvilsár

Aglaia Sofia Paganiniho symfonie

Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie

Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti

Elizabeth Ginny Teschiro17.9.2015 Boogie Gold Bryvilár "Thor" (otec: Paganini Aureus Ytaner) a jeho trénink agility.13.9.2015 Jeden víkend, jedna neděle a teploty šplhající téměř až k 40°C. Víkend s několika nej.
Mezinárodní výstava Mladá Boleslav a náš česko-finský tým se 100% výsledkem. Tento krásný čas jsme měla možnost prožít společně s návštěvou, která přicestovala až z dalekého Finska se svými pudly a společně jsem absolvovaly klubovou výstavu v Poděbradech a mezinárodní v Boleslavi. Po oba dva dny jsme obdržely velmi krásné posudky a slova chváli na naše svěřence. Domů do Finska odjížděli všichni s novými tituly - Český šampion. Gratulujeme a těšíme se příště zase třeba opačně, pocestujeme do Finska my :-)?
P.S. Ale premiéra by to nebyla, loni jsme již měli možnost navštívit Helsinki a okolí jak v zimě, tak za půl roku v létě.

Náš mezinárodní výstavní tým:
Gepettos Remy Martin - CAC, CACIB, BOS - majitelka: Pirjo Kankkunen
Free Love of Chanel Coco - CAC, CACIB, BOB - majitelka: Marja Karvinen
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - CAC, CACIB, BOS majitelé: Kastlová Petra a Terezie Valcikova Petricakova
Vivo D´Amore Aureus Ytaner - CAC, CACIB, BOB majitelé: Taina Nieminen a Henrik H Hannelius


Sestřičky byly úpěšné a jsem na ně velmi hrdá. 15-ti měsíční Sofie získává svůj první titul CAJC a BOJ, sestřička Bessy v konkurenci obdržela svůj první titul CACIB, BOS.
A že na těch příčkách nejvyšších se sešla vlastně rodina, vám napoví jména rodičů akterů

Vivo D´Amore Aureus Ytaner (Of Hannelhill JAMES BLOND x Ó,MANON! Aurea Ytaner) - CAC, CACIB, BOB
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie (PAGANINI Aureus Ytaner x ISIS DREAMY LADY Teschiro) - CAC, CACIB, BOS
Aglaia Sofia Paganiniho symfonie (PAGANINI Aureus Ytaner x ISIS DREAMY LADY Teschiro) - CAJC, BOJ10.9.2015 Klubová výstava Poděbrady a poslední výstava pro Bessy ve třídě mladých. Juniorskou dráhu ukončila nádherným úspěchem.
Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, ČVŠ, BIS Veterán pes
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, ČMŠ, CAJC, Mladá klubová vítězka, BIS Mladá fawn fena, 2#BIS Mladá fena

A sbírka našeho úspěšného týmu je téměř neskutečná - Nino a jeho dcera Bessy
Neztratili jsme se ani v odpoledních soutěžích: Nino a Besy = Nejlepší pár psů; Nino figuroval v Nejlepší chovatelská stanice Ytaner.


Svoji výstavní premiéru měla i Ninova dcera: Viviana Corona Borealis (majitelka Eva Křížová) - velmi nadějná 1, ČDŠ, 4#BIS dorost fena. Gratulujeme k úspěšnému vstupu do výstavního světa.9.9.2015 Apis Paganiniho symfonie a jeho úprava v našem salonu.8.9.2015 Ares Paganiniho symfonie strávil část prázdnin v našem psím hotelu, procestoval část Švýcarska a Francie. A samozřejmě nemohl chybět i plavecký kurz.
Více krásných fotek přímo na stránkách Areska (stačí klik na jeho celé jméno).2.9.2015 Zřícenina hradu Erguel
Erguel je zničený hrad v obci Sonvilier v kantonu Bern ve Švýcarsku. Jedná se o nejzachovalejší hradní zříceninu ve francouzsky mluvící části Bernský Jura. Zřícenina hradu se nacházi na severní straně Chasseral v pohoří Jura, mezi městy Saint-Imier a Sonvilier.
A protože je kondiční trénink pro naše pudlíky velmi důležitý, vypravila se naše skupina na tuto zříceninu. Pejskům se běhání v okolních lesích velmi líbilo a vyhlídka ze zříceniny byla překrásná. Pohled na vesnici s protékající řekou a okolní zalesněné kopce. Vřele doporučujeme navštívit milovníkům péších tůr.1.9.2015 Švýcarské jezero Tailléres
Část letošního léta jsme strávili ve Švýcarsku. Bylo to tam nádherné a úžasně jsme si to užili. Největší zábavu jsme si užili u jezera Tailléres, ležíci v la Brévine údolí v kantonu Neuchâte. Jeho rozloha je 0,45 km2. Jezero je lemované pastvinami s dobytkem, které jsou volně přístupné návštěvníkům. V létě slouží pro koupání a k rodinným piknikům, v zimě je to jedno z nejoblíbenějších míst pro bruslaře. Okolí je lemované stezkami pro pěší a cykloturistiku.
Letošní dovolenou s námi strávilo sourozenecké trio Ares, Aglaia Sofia a Anubis Midnight Lady pod dohledem rodičů Paganiniho a Isis. Nemohla samozřejmě chybět tetička Niki.
Ochutnávkou těch nejkrásnější fotek se můžete potěšit tady, více pak v naší galerii.31.8.2015 Národní přírodní památka Kaňk
Národní přírodní památka Kaňk představuje malý opuštěný lom na jihovýchodním úbočí vrchu Kaňk (352 m) v katastrálním území Sedlec u Kutné Hory, části města Kutná Hora. Jde o světově nejvýznamnější paleontologickou lokalitu svrchněkřídového období v Česku. Chráněné území se nachází v nadmořské výšce okolo 290 m asi 700 m jihovýchodně od vrcholu Kaňku, 1 km severně od centra Sedlce a 3 km severovýchodně od centra Kutné Hory. Lokalitou prochází žlutě značená turistická stezka ze Sedlce na Kaňk a též severní část NS Stříbrná stezka; ze stráně poblíž NPP se nadto nabízí výhled na město. Předmětem ochrany je někdejší drobný jámový vápencový lom s pozůstatky mořského příbojového útesu křídového stáří (vrchol Kaňku v oněch dobách tvořil ostrov, vyčnívající z moře), stupně svrchní cenoman až spodní turon s četnými zkamenělinami mlžů, mechovek a dírkovců.24.8.2015 Výstavní výsledky
20.6. Národní výstava Aarau - Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CAC, BOB


23.8. German Winner Show Lipsko - Barbarella Gold Bryvilsár (otec: Paganini Aureus Ytaner) - velmi nadějná 1, Jüngstenklasse VDP

23.8.2015 Splnění jednoho dívčího snu :-) Holky si užily spoustu zábavy a pudlí doprovod nemohl chybět.17.8.2015 S radostí se musíme pochlubit zdravotními a povahovými výsledky našich svěřenců
Paganini Aureus Ytaner: T.A.N. test složeno na plný počet bodů (10b), Oftalmologické vyšetření dědičné oční vady - zvíře je prosté
Rubens P.P. Aureus Ytaner: Oftalmologické vyšetření dědičné oční vady - zvíře je prosté
Isis Dreamy Lady Teschiro: Oftalmologické vyšetření dědičné oční vady - zvíře je prosté
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti: T.A.N. test složeno na plný počet bodů (10b), Oftalmologické vyšetření dědičné oční vady - zvíře je prosté, DKK - B/B, DLK 0/0, pately 0/0, DNA profil, detekce mutace vWD typ I nebyla detekována, test barev - at/at Kb/ky B/bc E/e D/D
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie: T.A.N. test složeno na plný počet bodů (10b), Oftalmologické vyšetření dědičné oční vady - zvíře je prosté, DKK - B/B, DLK 0/0, pately 0/0, DNA profil, detekce mutace vWD typ I nebyla detekována
Aglaia Sofia Paganiniho symfonie: T.A.N. test složeno na plný počet bodů (10b), Oftalmologické vyšetření dědičné oční vady - zvíře je prosté, pately 0/011.8.2015 Procházka v lesoparku Praha-Motol29.7.2015 Trénink agility - OSA PANDA PRAHA

Anubis Midnight Lady Paganiniho symofonie - 1.běh 1.pokus


Anubis Midnigh Lady Paganiniho symfonie - 1.běh 2.pokus


Anubis Midnigh Lady Paganiniho symfonie - 2.běh


Anubis Midnigh Lady Paganiniho symfonie - 3.běh


Anubis Midnigh Lady Paganiniho symfonie - 4.běh


Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - 1.běh 1.pokus


Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - 1.běh 2.pokus


Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - 2.běh


Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - 3.běh


Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - 4.běh22.7.2015 Barbarella Gold Bryvilsár (otec: Paganini Aureus Ytaner)
klubová výstava KCHP Brno: velmi nadějná 1, rozhodčí: Rafal First19.7.2015 Bessy zazářila na mezinárodní výstavě v Brně a v konkurenci obdržela titul nejvyšší - Best of Breed
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, CAJC, BOJ, BOB => nová Mladá šampionka České republiky13.7.2015 Sisi a její výstava s Terezkou ve Švýcarsku
Národní výstava Aarau - Isis Dreamy Lady Teschiro - výborná 1, CAC => NOVÁ ŠAMPIONKA ŠVÝCARSKA
úprava a předvedení: Terezka Valčíková - moc jí děkuju a gratuluju k úžasnému výsledku11.7.2015 Cesta do Ameriky
V létě jsem si splnila jeden sen, a letěla jsem do Ameriky - Philadelfie. Doprovázela jsem Vanessu Corona Borealis, dceru mého Paganiniho, její nové majitelce, Amy Burks. Cestu jsme absolvovali s jedním mezipřistání ve Frankfurtu, a pak přímo přes oceán do Ameriky. Po absolvování všech nutných formalit a emigrační proceduře jsem poprvé vstupila na půdu USA. Na letišti už na mě s Vanessou čekala Amy s maminkou a pudlím štěňátkem Mishkou. Vanesska tak měla hned kamaráda na hraní po náročné cestě. Cestu na palubě zvládla úplně na jedničku a převážnou část ji prospala. Vanessa si Amy hned oblíbila a měla jsem velkou radost. Společně jsme navštivily i Barbaru Robinson Burdick (CHS Barclay), chovatelku tatínka mého Paganiniho. Byla to opravdu moc milá návštěva a jsem ráda že jsme měla možnost Barbaru a její pudly poznat. Ráda se dozvídám o chovu i jinde na světě. Jiný den jsem měla možnost strávit ve staré části města Philadelfia a nachodit zde spoustu kilometrů. Dýchá zde na člověk úplně jiný svět. Jsem moc ráda že jsem měla možnost poznat i tuto část naší zeměkoule a hlavně poznat nové úžasné přátele.
Fotky z této daleké cesty můžete najít v Galerii8.7.2015 Národní výstava Klatovy a její momentky
Paganini Aureus Ytaner a jeho potomci: vlevo táta Paganini, Rubens P.P. Aureus Ytaner, Vanessa Corona Borealis, Barbarella Gold Bryvilsár, Aglaia Sofia Paganiniho symfonie a Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie

Aglaia Sofia Paganiniho symfonie a její portréty

Rubens P.P. Aureus Ytaner zářil na výstavě - výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB7.7.2015 Klubová výstava KCHP Plzeň - Zruč-Senec
Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, ČVŠ, Nejlepší veterán pes výstavy
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, ČMŠ, Nejlepší mladá fauve fena, 2. Nejlepší mladá fena výstavy => NOVÁ MLADÁ ŠAMPIONKA KCHP

Nejlepší chovatelská stanice výstavy "Ytaner" - která se skládala se dvou úžasných veteránů (Paganini Aureus Ytaner, Ó,Manon! Aurea Ytaner) a úspěšné fenky Violeta Valéry Aurea Ytaner, chovatelka Renata Smyčková3.7.2015 Aglaia Sofia Paganiniho symfonie a její canisterapeutická návštěva v FN Motol.
Jsme na malou Sofču a její paničku moc pyšní a těší náš, že může rozdávat radost i dalším lidem, kteří to potřebuji.1.7.2015 Naše cestování do Švýcarska a zpátky
Více fotek v "Galerii"29.6.2015 WORDL DOG SHOW MILÁNO - ITÁLIE
Rok se s rokem sešel a letos naše autíčko zamířilo místo na sever, do slunné Itálie na jih. Rok příprav, rok plánování a rok snění.
Vrchol každoroční výstavní sezony, to nejprestižnější pro každého majitele, chovatele, handlera. A letošní rok byl tak trochu i něčím zvláštním.
Letos jsem předváděla na této výstavě svůj vlastní odchov - krásku, která má pro mě tím, že je první, zvláštní význam. Princezna, která je úžasný potomek mé císařovny Sisi a mého prvního a úžasného Ninouška.
Rodiný tým nám přinesl jen a jen radost.
Letos jsme startovali ve složení: třída veteránů Paganini Aureus Ytaner - handler Terezie Valčíková (ve třídě startoval i bratr Prinz Aureus Ytaner z Itálie), třída mladých Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - handler Petra Kastlová (ve třídě startovala ještě jedná fenečka).
Oba naši svěřenci vyhráli svou třídu a měla jsem ten nejúžasnější pocit hrdé majitelky.
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, MLADÁ SVĚTOVÁ VÍTĚZKA
Paganini Aureus Ytaner - velmi dobrý 1, Nejlepší veterán
Hodně hrdá jsem na Paganiniho (Nina), protože jakému jinému krasavci se podaří být hrdým otcem dvou "Mladých světových vítězů" od dvou různých matek - Rubens P.P. Aureus Ytaner (JWW Bratislava) a Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie (JWW Milano).
Takže Besy, naše nová "MLADÁ SVĚTOVÁ VÍTĚZKA" je českého chovu po českých rodičích, čeští majitelé, předvedení a úprava naše vlastní za pomocné rady ohledně úpravy chovatelky otce - Renaty Smyčkové (CHS Ytaner).
Ráda bych touto cestou všem poděkovala, kteří se podíleli na možnosti splnit si můj sen a bez jejich pomoci bych nemohla na toto ani pomyslet. DĚKUJU !!!18.6.2015 Boogie Gold Bryvilsár (otec Paganini Aureus Ytaner) - 4 měsíce - žije se svojí rodinou v Brně. Děkujeme paničce za krásné fotky malého Boogieho a přejeme spoustu společné radosti a dovádění.18.6.2015 Aresek nám poslal fotečky ze svého tréninku agility. Moc jim to s paničkou sluší a jsme na ně moc hrdí.17.6.2015 Terezka a Niki slavily úspěch na renomované výstavě - Šampionát Francie
Shrnutí výstavy slovama Terezky.
Zážitky musejí být silné... Dnešní Championat De France ve Francouzském Dijonu se nám velmi vydařil. Nikitka v konkurenci vyhrála mezitřídu a o titul C.A.C.S. porazila i fenu ze třídy otevřené. Rozhodčím byl pan Valerio Nataletti z Itálie. Do boje o CACIB nám již síly nestačily. Ale i tak jsme obě dvě moc šťastné a spokojené s výsledkem.
Terezko a Niki, moc vám oběma gratulujeme k takovému úspěchu, jste sehraná dvojka.
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CACS16.6.2015 Videa z výstav naší juniorka Bessy (Anubis) a veterána Nina (Paganini)
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - 1 rok, IDS PragPaganini Aureus Ytaner - číslo 8, klubová výstava KCHP Nezabylice

8.6.2015 Klubová výstava Pudl klub Kolesa u Přelouče
Po několika letech se výstava pudlů vrátila do krásného jezdeckého areálu ELEKTROVASURY v Kolesách u Přelouče. Překrásné prostředí s penzionem, sportovní a dostihovou stájí, restaurací, dostihovou dráhou, krytou halou a jízdárnami. Okolí lemované pastvinami a borovým lesem, oborou se spárkatou zvěří a rybník s vodním ptactvem a rybami.
Účast na této výstavě byla početná, sešlo se zde téměř 80 pudlů. A protože nám počasí přálo, tak kromě pár kapek jsme se všichni mohli těšit z nádherného počasí a atmosféry, která spíše než boje v kruhu o vítězství připomínala odpolední piknik s přáteli.
Pro mě tato výstava byla zároveň i poslední přípravou před cestou na světovou výstavu a dolaďování posledních drobností. Posuzování pro plemeno pudl přijala rozhodčí z Rakouska: Hana Ahrens.
A že se naše výstavní trio v velmi kvalitně obsazené výstavy neztratilo, nás velmi těší:

Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CAC, ČCH
Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, ČVŠ, BOV
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, CAJC, ČMŠ, BOJ, BOB, NEJLEPŠÍ FAUVE PUDL CELÉ VÝSTAVY!!!5.6.2015 Sisi hvězdou nejen výstavní, ale i na přehlídkovém mole30.5.2015 Naše černá princezna zářila na výstavě v Saarbrückenu
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - úprava a předvedení: Terezie Valčíková
24.5.Mezinárodní výstava - výborná 1, CAC VDH, CAC DPK, CACIB,BOS
25.5. Národní výstava - výborná 1, CAC VDH, CAC DPK, BOB27.5.2015 Apis Paganiniho symfonie v lese před a po úpravě v našem salonu

Aglaia Sofia Paganiniho symfonie v lese s naší smečkou

Pudlové v lese a jeho krásy24.5.2015 Mezinárodní výstava Kreuzlingen (Švýcarsko)
Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CAC, R.CACIB
úprava a předvedení: Terezka Valčíková22.5.2015 Pláž, voda a sluníčko - ideální čas na společné hraní
Nino, Ruby, Winčí, Sisi a Bessy18.5.2015 Ruby absolvoval čištění zubního kamene ultrazvukem na Animal Hope17.5.2015 HAPPY JEANNY VON DER ZUCKERSCHNUTE (otec: Paganini Aureus Ytaner)
výstava Dortmund (VDH Europasieger) 9.5.2015 - výborná 1, CAC-VDP, CAC-VDH17.5.2015 Zábava a překážky - mám ráda šťastný výraz na jejich tváři.10.5.2015 Dog and Glamour focení
fotograf: Jan Valčík
Nahlédnutí do zákulisí focení a jak vypadá příprava - výběr pozadí, aranžmá, finální úprava před focením.

Úžasný výsledek našeho úžasného fotografa. Mockrát děkujeme.

Mezinárodní výstava psů Praha-Letňany
Show team: Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie a Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 2

Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, CAC, R.CACIB


Májová klubová výstava pudlů KPaCHP Praha-Letňany
Show team: Paganini Aureus Ytaner, Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie, Elizabeth Ginny Teschiro, Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti a Quasia White Envisan
Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, VKCH, 3. Nejlepší veterán pes => NOVÝ VETERÁN ŠAMPION KPaCHP

Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 2

Elizabeth Ginny Teschiro - výborná

Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, KCH, CAC

Quasia White Envisan - výborná 1, VKCH, Nejlepší veterán fena
6.5.2015 Naše smečka se vyřádila ve skalním útvaru "Divoká Šárka"
Více krásných fotek můžete najít v galerii.30.4.2015 Úžasný výlet do Satu Mare a výstavní víkend
Satu Mare je město na severozápadě Rumunska, centrum stejnojmenné župy. Město je poprvé doloženo v roce 1006. Ve 13. století bylo uherským králem povýšeno na svobodné královské město, osídlili ho němečtí kolonisté. V roce 1703 kompletně celé město vyhořelo. Roku 1711 zde byl uzavřen tzv. Satmárský mír mezi Habsburky a odbojnými maďarskými stavy, v roce 1804 tu pak vzniklo i biskupství. Od roku 1918 je součástí Rumunska, ačkoliv spadal dříve celá staletí pod Uhersko. Mezi lety 1940 – 1944 ho Vídeňskou arbitráží získalo Maďarsko, během této doby bylo ale okolo 18 000 Židů odsud deportováno do koncentračních táborů. Po pádu komunismu v zemi v 90. letech byly zavřeny mnohé podniky a ze Satu Mare tak odešlo až 20 000 lidí.
Dnes je Satu Mare dynamicky se rozvíjejícím městem s mnoha průmyslovými odvětvími, má i vlastní letiště. Obyvatelé jsou Rumuni (57,87 %), Maďaři (39,34 %) a Němci (1,18 %). Každý rok si město připomíná 14. květen, den, kdy v roce 1970 povodeň zničila jeho velkou část.

Toto krásné město plné kontrastů jsem navštívila společně s Terezkou Valčíkovou a naší pudlí smečkou. Výstavní maraton (sobota CAC, CACIB; neděle CACIB) se konal na místním výstavišti. Celá výstava byla ve velmi přátelském a milém duchu. Pro místní obyvatele jsou hodně typická plemena jako Tosa, Argentinská doga, Cane Corso Italiano, Canárská doga a jim podobná plemena. Přes velké množství těchto plemen nebyl nikde sebemenší náznak agrese či jiného špatného chování. Je vidět, že když mají tato plemena své přirozené prostředí a využití, jedná se opravdu o velmi impozantní a úžasná zvířata s nekonfliktní povahou.

show team: Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti, Rubens P.P. Aureus Ytaner, Elizabeth Ginny Teschiro, Isis Dreamy Lady Teschiro a Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie
bodyguard team: Paganini Aureus Ytaner, Moonlight Shadow of Regenfield a Winner Top Narcis

výsledek: mladá rumunská šampionka Besi, rumunští šampioni Ruby, Sisi a Niki, rumunská grand šampionka Eliška


Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti:
25.4. národní výstava: CAC, Nejlepší fena, BOB
25.4. mezinárodní výstava: CAC, CACIB, Nejlepší fena, BOB
26.4. mezinárodní výstava: CAC, CACIB, Nejlepší fena, BOB


Rubens P.P. Aureus Ytaner:
25.4. mezinárodní výstava: CAC, CACIB, Nejlepší pes, BOS
26.4. mezinárodní výstava: CAC, CACIB, Nejlepší pes, BOS


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie:
25.4. národní výstava: CAJC, BOJ
25.4. mezinárodní výstava: CAJC, BOJ, Nejlepší fena, BOB
26.4. mezinárodní výstava: CAJC, BOJ, Nejlepší fena, BOB


Isis Dreamy Lady Teschiro:
25.4. národní výstava: CAC
25.4. mezinárodní výstava: CAC, R.CACIB
26.4. mezinárodní výstava: CAC


Elizabeth Ginny Teschiro:
25.4. národní výstava: CAC, Nejlepší fena, BOB
25.4. mezinárodní výstava: CAC, CACIB22.4.2015 Amon Paganiniho symfonie a jeho krásné fotky z tréninku agility. Moc přeje Amonkovi a paničce spoustu zábavy a úspěchů.
18.4.2015 Oblastní klubová výstava pudlů KCHP Hořenec
Výstava v krásně připraveném sále, úžasné pohoštění a vstřícná atmosféra. Tak by se dala ve zkratce popsat tato velmi pěkně strávená sobota. Pan rozhodčí byl velmi milý a příjemný na pejsky a jeho originální posudky dovršily celkový positivní dojem. Původně jsem neměla v plánu tuto výstavu absolvovat, ale vůbec nelituji změny rozhodnutí a je jen maximální spokojenost a poděkování všem předváděným pejskům za jejich úžasnou prezentaci.
Náš výstavní tým: Paganini Aureus Ytaner, Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti a Anubis Midnigh Lady Paganiniho symfonie
A že jsme domů odjeli se sctí, se můžete sami přesvědčit.

Paganini Aureus Ytaner - třída veteránů - výborný 1, ČVŠ, 2. Nejlepší veterán pes =>NOVÝ VETERÁN ŠAMPION KCHP
posudek: Velmi pěkný veterán pes, výborná hlava s typickým výrazem, harmonický pes s dostatkem substance. Výborná horní linie, výborné zaúhlení obou párů končetin. Celkově ve výborné kondici, výborné předvedení. Rád jsem jej viděl v kruhu.


Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - třída otevřená - výborná 1, ČKŠ
posudek: V celkovém výrazu mi připomíná spíše psa. Ušlechtilá hlava. Výborná síla kostry, výborná hloubka i šířka hrudníku. Nepatrně volnější lokty, nepatrně vyšší akce HK, avšak volný pohyb. Výborná kvalita, struktura i barva srsti, výborná střihová úprava. Velmi přátelská povaha.


Anubis Midnight Lady Paganiniho Symfonie - třída mladých - výborná 1, ČMŠ, Nejlepší mladá fauve fena, NEJLEPŠÍ MLADÁ FENA VÝSTAVY, BISS#5
posudek: Výborná fena, elegantní samičí hlava, hezký výraz. Opravdu výborná síla kostry, výborné zaúhlení a osvalení. Optimální nasazení i nesení ocasu. Výborná horní linie. Výborná mechanika pohybu a předvedení. Výborná kvalita, struktura i barva.15.4.2015 Volná štěňátka po našem plemeníkovi ve stanici "Corona Borealis" - Teplice, CZ
Na prodej jsou pejskové i fenečky, předpoklady pro chov, výstavy, psí sporty nebo jen jako společníci.
Tatínek vrhu je náš PAGANINI AUREUS YTANER, otec mimo jiné mladého světového vítěze, vítěze speciální výstavy a šampiona 18 zemí: Rubens P.P. Aureus Ytaner nebo evropských nadějí: Apis a Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie.
Pro více informací můžete kontaktovat nás nebo chovatelku Evu Křížovou - 777 989 446.14.4.2015 Svatý Jan pod Skalou a krásná "jarní" procházka i se sněhovou přeháňkou a hornickou mašinkou.
Na výletu se sešla celá smečka: Paganini Aureus Ytaner, Elizabeth Ginny Teschiro, Moonlight Shadow of Regendield, Rubens P.P. Aureus Ytaner, Winnet Top Narcis, Isis Dreamy Lady Teschiro, Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti a Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie.
Více krásných fotek najdete v galerii ZDE.14.4.2015 Barbarella Gold Bryvilsár má novou majitelku - Jitka Peierová.
Střídavě bude žít v Německu a Česku s úžasným výstavním a pracovním pudlíkem Dancer von der Herbordsburg. Doufáme, že Bára půjde v jeho stopách a bude své nové paničce dělat jen a jen radost.
Více fotek a informací v její galerii ZDE.6.4.2015 Po semináři je potřeba vyzkoušet nabité zkušenosti v praxi - komerční domácí střih na krátko dle přání majitele.
Ares Paganiniho symfonie - střihač Terezka Valčíková

Apis Paganiniho symfonie - střihač Petra Kastlová3.4.2015 Seminář výstavní a komerční střih pudla
Více informací ZDE.31.3.2015 Odchází zima a vítáme jaro na cunkovských pastvinách
Více fotek v galerii.26.3.2015 Korunovační klubová výstava KPaCHP konaná dne 15.3.201
Krásná výstava s rekordním počtem přihlášený pudlů - 93, jejíž součástí bylo i vyhlašování žebříčku Pudl roku 2014. Velmi se cením a vážím toho, že i přes mateřskou dovolenou a výstavní absenci kvůli problematické kvalitě srsti po odchovu štěňátek se naše císařovna Sisi probojovala na úžasné 2. MÍSTO STŘEDNÍ PUDL ROKU 2015. Tímto jí ještě jednou moc a moc gratulujeme k úžasné obhajobě.
Na této výstavě se kromě klubového čekatelství zadávaly i tituly CAJC, CAC. Naše juniorka Bessy si tady vyběhala svůj první titul CAJC a udělala mi tím velikánskou radost.
A čím byla tato výstava pro mě jedinečná?
Sešla se mi tady celá rodina jako účastníci výstavy: maminka Sisi (Isis Dreamy Lady Teschiro), tatínek Nino (Paganini Aureus Ytaner) a jejich dcera Besy (Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie).
A všichni obstáli ve své třídě na výbornou :-)


Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, VKCH, 3. Nejlepší veterán pes


Winner Top Narcis - výborný 1, CHKCH, CAC, 4. Nejlepší trpasličí pes


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, JKCH, CAJC


Isis Dreamy Lady Teschiro - výborná 1, CHKCH, CAC, 4. Nejlepší střední fena
2. MÍSTO PUDL ROKU 2014 RÁZ STŘEDNÍ a 9.-10. MÍSTO CELKOVÉ POŘADÍ

26.3.2015 Bessy ve fotoateliéru u naší dvorní fotografky Pavlíny Šimáčkové "Ratlove"24.3.2015 Část našeho pudlího týmu se zúčastnila Hersenwerk workshopu - více informaci ZDE23.3.2015 Bessy a její první klubový šampionát - "Dorost šampionka KCHP"8.3.2015 Oblastní klubová výstava pudlů KCHP 28.února Libice nad Cidlinou
Úžasná klubová výstava, na které se po delší době sešel celý náš výstavní tým - já, Terezka a Honza Valčíkovi.

Výstava, která měla hned několik nej:
* "Bessy" startovala poprvé ve třídě mladých
* "Nikitka" startovala poprvé mezi dospěláky
* "Nino" měl během výstavy tři různé handlerky - mě, Terezku Valčíkovou a svou chovatelku Renatu Smyčkovou
* poprvé, kdy se pro mě posuzovaly už neexistující barvy apricot a červenoplavý dohromady jako nová barva fauve
* finálové soutěže ovládla fauve barva a vítězkou celé výstavy se stala úžasná veteránka - Ó,Manon! Aurea Ytaner

A protože byl s námi náš úžasný fotograf Honza Valčík, můžete najít více fotek v Galerii.

Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, ČVŠ, NEJLEPŠÍ PES TŘÍDY VETERÁNŮ


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - výborná 1, ČMŠ, Nejlepší mladý fauve fena, NEJLEPŠÍ FENA TŘÍDY MLADÝCH


Elizabeth Ginny Teschiro - výborná 1, ČČŠ => NOVÁ ČESTNÁ ŠAMPIONKA KCHP


Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, ČKŠ


Ani v odpoledních soutěžích jsme se neztratili a Ninoušek (Paganini Aureus Ytaner) byl součástí NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE Ytaner a NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÝ PÁR (veteránský pár) společně s Ó,Manon! Aureua Ytaner (budoucí vítězka celé výstavy - BEST IN SHOW).


A tohle všechno jsme vyhráli - otec s dcerou - Paganini Aureus Ytaner a Anubis Midnigh Lady Paganiniho symfonie4.3.2015 Apík přijel na úpravu kabátku se svojí paničkou.18.2.2015 Laura se Sofčou dnes absolvovaly první canisterapeutickou návštěvu v Dobrovolnickém centru v FN Motole. Zkoušku zvládly na výbornou a oběma jim to moc šlo. Posoudit můžete sami. Jsem na Sofinku a její majitelku moc hrdá, plní mi tímto můj sen a vím že jsem se dala správnou cestou. Ještě jednou moc díky "holky".17.2.2015 Bílá sněhová bouře v Praze a její sněhová nadílka.15.3.2015 Apis Paganiniho symfonie koláž od naší dvorní fotografky Pavlíny Šimáčkové "Ratlove"


15.3.2015 Amonek v běžecké stopě - každé ráno s pánečkem na běžkách.12.2.2015 Svatý Jan pod Skalou
Obec Svatý Jan pod Skalou se nachází necelých 20 km jihozápadně od Prahy, nedaleko města Berouna a Loděnice. Celá obec je situována v srdci národní přírodní rezervace Karlštějn. Tvoří ji tři místní části - Svatý Jan pod Skalou, Sedlec a Záhrabská.
Atraktivnost tohoto krásného místa vedla již v minulosti k vytvoření první, nejstarší značené turistické cesty v Čechách - cesty Vojty Náprstka BEROUN - SVATÝ JAN - KARLŠTEJN.
V okolí obce jsou situovány tři naučné stezky přírodní rezervace a zajímavý skanzem těžby vápence v nedalekém lomu Paraple, provozovaný společností Barbora.
Více fotek najdete v GALERII.10.2.2015 S pudlem do obchodního centra? Proč ne :-)8.2.2015 Štěňátka A-vrhu ve školce agility - OSA PANDA PRAHA
Aglaia Sofia Paganiniho symfonie
Apis Paganiniho symfonie


Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie1.2.2015 A-štěňata a jejich úprava kožíšku.

Anubis Midnight Lady


Apis


Ares


Amon28.1.2015 Výlet s celou naší smečkou do "cunkovských" hor. A maximální spokojenost.
Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie - 8 měsíců
Moonlight Shadow of Regenfield - matka Isis - 7 let
Winner Top Narcis - 5 let
Paganini Aureus Ytaner - otec Anubis a Rubense - 8 let
Rubens P.P. Aureus Ytaner - 5 let
Isis Dreamy Lady Teschiro - matka Anubis - 3 roky
Bigemina´s Niky Pohjoinen Tähti - 1 rok
Elizabeth Ginny Teschiro - 7 let
Více fotek z našeho výletu v Galerii.27.1.2015 Paganini Aureus Ytaner "Nino" bude zase tatínkem.18.1.2015 Fotky z lednové procházky, více najdete v Galerii.18.1.2015 Nádherné fotky Sofinky od naší dvorní fotografky Pavlíny Šimáčkové - Rat love8.1.2015 Amonek na zimní dovolené ve Vysokých Tatrách3.1.2015 Novoroční klubová výstava KPaCHP Středokluky
Začátek roku se nesl v duchu velmi rodinné a příjemné klubové výstavy, na kterou jsme vyrazily s rekordním počtem nahlášených psů z našeho týmu. A že se naši svěřenci na výstavě neztratily, dokazují výsledky níže. Za perfektním groomingem a finální úpravou stojí jako vždy Terezka Valčíková a pomocnou ruku na výstavě nám poskytla i Jitka Peierová, které moc děkujeme. Tým šlapal naprosto perfektně, pejskové byli dokonalí a vstup do nové výstavní sezony byl naprosto perfektní.

Paganini Aureus Ytaner - výborný 1, VKCH, NEJLEPŠÍ VETERÁN PES VÝSTAVY !!!


Elizabeth Ginny Teschiro - výborná 1, MKCH, 2. Nejlepší čestná fena výstavy


Rubens P.P. Aureus Ytaner - výborný 1, MKCH, NEJLEPŠÍ ČESTNÝ PES VÝSTAVY !!!


Isis Dreamy Lady Teschiro - výborná 1, CHKCH, 2. Nejlepší střední fena


Bigemina´s Niki Pohjoinen Tähti - výborná 1, JKCH, NEJLEPŠÍ MLADÁ FENA VÝSTAVY !!!


Aglaia Sofia Paganiniho symfonie - velmi nadějná 1, DKCH, 2. Nejlepší dorost fena výstavy => NOVÁ DOROST ŠAMPIONKA KPaCHP


Apis Paganiniho symfonie - velmi nadějný 1, DKCH, NEJLEPŠÍ DOROST PES VÝSTAVY a zároveň převzal pohár za Dorost šampion klubu


Zvláštní soutěže: 3. Nejlepší moderní střih (Isis Dreamy Lady teschiro) a NEJLEPŠÍ PLEMENÍK (Paganini Aureus Ytaner)


Naše výstavní ekipa (a získané poháry :-) ) a zároveň speciální ocenění NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ VYSTAVOVATEL VÝSTAVY


Závěrečná soutěž o nejlepšího pudla celé výstavy - BISS

© fefi.wz.cz 2010